Fotoja që ekzaltoi fansat është montazh? 'Luis Vuitton' zbulon "pa dashje" se futbollistët nuk janë takuar

20 Nëntor 2022, 12:27Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Në 24 orët e fundit  po bën xhiron e rrjetit fotoja e përbashkët e Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos për shtëpinë e famshme të modës “Louis Vuitton”, e cila bindi dy asët e futbollit që të bashkojnë forcat në një fushatë reklamuese për të promovuar produktet e saj.

“Fitorja është një gjendje shpirtërore. Një traditë e gjatë e mjeshtërisë së trungut, përmes fotografisë së Annie Leibovitz”, shkruhet në mbishkrimin që shoqëron foton epike.

Megjithatë, ajo që shumica e njerëzve nuk e dinë është se në realitet, dy yjet nuk kanë qenë kurrë në të njëjtën hapësirë ??së bashku për setin fotografik.

Në vend të kësaj, secili person u fotografua vetëm dhe më pas imazhet e tyre u bashkuan. Ky detaj është zbuluar nga videot në prapaskenë të postuara nga Louis Vuitton në llogarinë e saj zyrtare.

Edhe pse shtëpia e modës i fshiu videot brenda pak minutash, ata “shkatërruan” magjinë e fotos në sytë e mijëra fansave të tyre, ndërkohë disa foto po qarkullojnë në Twitter dhe konfirmojnë se asnjë takim mes dy yjeve nuk u zhvillua.

Futbollistët argjentinas dhe portugez janë fotografuar si pjesë e fushatës duke luajtur shah mbi një valixhe të markës së njohur. Më pas të dy kanë postuar foton në llogaritë e tyre zyrtare në Instagram. Brenda pak orësh fotoja u bë virale. Postimi i Cristiano Ronaldos ka kaluar 29 milionë pëlqime, ndërsa ai i Lionel Messit ka arritur në 24 milionë.

Video