A është kjo “fotoja e shekullit”?

19 Nëntor 2022, 23:57Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Messi dhe Ronaldo

“Victory is a state of mind” është mbishkrimi i kësaj fotoje, e publikuar njëkohësisht nga Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Një fushatë publicitare për markën Louis Vuitton, por që na ka dhuruar një imazh që është i destinuar për të mbetur në histori.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

 

Titulli i fotografisë është domethënës, “Victory is a State of Mind”, (Fitorja është një gjendje e mendjes), dhe është padyshim fotografia më e komentuar e momentit, diçka jo e vështirë duke llogaritur se portugezi Ronaldo vetëm në Instagram ka 498 milionë ndjekës, ndërkohë që argjentinasi Messi ka 375 milionë.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)

Video