370 ditë pa fitore/ Del formacioni zyrtar i Shqipërisë përballë Armenisë, Reja bën rrotacion

19 Nëntor 2022, 16:47Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Shqipëria

Shqipëria do të tregojë forcat sot në një miqësore përballë Armenisë, sfidë e cila starton në orën 17:30 në stadiumin "Air Albania"

Kuqezinjtë tanë kanë gati mbi 1 vit pa marrë fitore dhe sot do të kërkojnë pikërisht një fitore, e cila me shumë mundësi është dhe ndeshja e fundit e kombëtares nën drejtimin e trajnerit Eddy Reya.

Ky i fundit, ndryshe nga ndeshja me Italinë ka bërë shumë ndryshime në formacion, duke filluar nga mbrojtja, qnedra e mesfushës, apo edhe sulmi, që do startojë me dyshen Muçi-Skuka. Skema nuk ndryshon është e njëjta 3-5-2.

Formacionet zyrtare:

Shqipëria (3-5-2): Berisha, Mihaj, Kumbulla, Bajrami, Hadroj, Laçi, Asllani, Çokaj, Lenjani, Skuka, Muçi Trajner: Edy Reja

Armenia (3-4-3): Buchnev, Mkrtchyan, Haroyan, Voskyanan, Dashyan, Grigoryan, Harutynyan, Hovhannisyan, Shaghoyan, Blchkhchyan, Babayan Trajner: Roman Berezovski

370 ditë pa fitore/ Del formacioni zyrtar i Shqipërisë

Video