Asambleja e PS-së / Raporton i pari qarku i Tiranës, Rama me rezerva për Kavajën

11 Shkurt 2024, 13:09Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Kreu i PS Edi Rama në Asamblenë Kombëtare

Në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste ka raportuar i pari qarku i Tiranës.

Drejtuesi i qarkut se bashku me drejtuesit e degëve përkatëse kanë raportuar lidhur me punën e tyre deri më tani.

Mësohet se rezerva kanë pasur për Kavajën, duke u nisur dhe nga fakti që kanë humbur zgjedhjet e 14 majit.

Kryeministri Rama ka kërkuar nga drejtuesi i qarkut Erion Veliaj, emrat e anëtarëve të degëve për të marrë masa.

Aktualisht po raporton drejtuesi politik i qarkut të Beratit.

Video