“Rri aty, mbahu fort”/ Fuoristrada ngec në mes të lumit Osum, PASAGJERËT i tërheqin me litar!

27 Maj 2024, 11:34Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Tre persona ngecën me makinë në mes të Lumit Osum, në një zonë midis fshatit Mbrakull dhe Malinat të Beratit.

Shoferi ka dalë nga makina foristradë tip “ford” dhe i ka lënë në makinë dy pasagjerët Ilir Ballolli dhe Taulant Bakushi   dhe doli me not në breg të lumit.

Operacioni i shpëtimit është zhvilluar gjatë natës, pasi Drejtoria e Përgjithshme e Mbrojtjes nga Zjarri dhe Shpëtimin (MZSH) e Bashkisë Berat, në orën 02:30, mori njoftimin nga Drejtoria e Policisë Berat dhe Sektorit të MZSH.

Video e publikuar nga Klan:

Forcat e shpëtimit shkuan menjëherë në vendngjarje dhe bënë të mundur shpëtimn e jetës së pasagjerëve të bllokuar në mes të rrjedhës së lumit.

Video