Policia gjermane kërkon ndihmë për gjetjen e 15-vjeçares shqiptare

17 Shtator 2023, 17:35Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
15-vjeçarja shqiptare e zhdukur në Gjermani

15-vjeçarja Rahmone Jusufi, është shpallur e zhdukur që nga 11 shtatori dhe deri më tani nuk dihet asgjë për fatin e shqiptares e cila jeton me familjen e saj në Gjermani.

Për gjetjen e saj, ndihmë po kërkojnë familja e saj dhe policia.

15-vjeçarja ishte nisur për në shkollë në ditën kritike, shkruajnë gazetat gjermane.

Hetuesit fillimisht kërkuan tek të afërmit dhe të njohurit, por kjo sipas tyre nuk kishte sukses.Fotografia e saj është shpërndarë kudo për të kërkuar ndihmë për gjetjen e të miturës.

Siç shkruan gazeta e njohur gjermane, Rahmone Jusufi kishte një pulovër të zezë-gri, një palë pantallona sportive dhe atlete të bardha.Kërkesa për ndihmë u shpërnda nga familjarët në rrjetet sociale.

Së fundi thuhet se ajo ishte parë në Hans-Warsch-Platz, Ludwigshafen

Video