Berati ndez dritat e festave të fundvitit (FOTO)

18 Nëntor 2023, 20:43Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Berati ndez dritat e festave të fundvitit

Berati ka ndezur dritat e festave të fundvitit.

Në qytetin e një mbi një dritareve janë ndezur tashmë dritat e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri dhe qytetarët duket se kanë nisur që tani ta shijojnë atmosferën.

Në kryeqytet dritat e pemës së Krishtlindjeve dhe ato të gjithë qytetit ndizen kryesisht në fillim të dhjetorit kur çelen zyrtarisht edhe javët e festave.

 

Video