Situata e dëmtimeve te Milani, mbrojtja shqetëson Piolin

6 Shkurt 2024, 23:24Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Infermieria e Milanit është ende plot, por mund të boshatiset gjatë javëve të ardhshme. Sipas asaj që raportohet nga La Gazzetta dello Sport, i pari që duhet të kthehet në fushë mund të jetë Malick Thiaë.

Qendërmbrojtësi gjerman mund të rikthehet në fushë për 20  ditë, për t’u përgatitur kështu për të qënë në dispozicion të Stefano Piolit për pjesën e fundit të kampionatit.

Ndryshe është situata në lidhje me Fikayo Tomori dhe Pierre Kalulu, dy qendërmbrojtësit me gjasë do të bashkohen me grupin gjatë muajit mars.

Milan renditet në vendin e 3-të me 49 pikë. Ndeshja e radhës është ndaj Napolit, takim ky mjaft i vështirë.

Video