Publikohet formacioni i Kombëtares ndaj Italisë: Sulmi udhëhiqet nga Broja

15 Qershor 2024, 20:04Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Sulmi udhëhiqet nga Broja

Trajneri Sylvinho ka zgjedhur formacionin titullar për ndeshjen e parë të Kombëtares në “Euro 2024”.

Ndaj Italisë, trajneri i përfaqësueses sonë do të luajë me skemën 4-2-3-1.

Sylvinho ka zgjedhur Strakoshën nga minuta e parë në portë dhe Ajetin që fiton balotazhin me Ismajlin në mbrojtje, në krah të Gjimshitit. Sulmi udhëhiqet nga Armando Broja, ndërsa në krahë do të luajnë Seferi dhe Asani.

Publikohet formacioni i Kombëtares ndaj Italisë: Sulmi udhëhiqet
Publikohet formacioni i Kombëtares ndaj Italisë

Ndërkohë, Italia do të luajë me këtë formacion:

Publikohet formacioni i Kombëtares ndaj Italisë: Sulmi udhëhiqet

 

Video