Pogba rezulton pozitiv për doping pas ndeshjes në Serie A

11 Shtator 2023, 17:28Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Paul Pogba


Sulmuesi bardhezi ka rezultuar pozitiv për doping në analizat e kryera pas ndeshjes Udinese-Juventus.

Paul Pogba megjithatë nuk u aktivizua në ndeshje dhe gjatë gjithë kohës qëndroi në stol.

Ndeshja e parë e Serie A, u luajt në 20 gusht dhe juventinët fituan me rezultatin 3-0.

Në testin e kryer, Pogba ka rezultuar pozitiv teksa janë gjetur gjurmë testosteroni.

Video