Broja në Bundesligë? Gazeta e famshme gjermane zbulon ekipin që "po e nuhat"

10 Qershor 2024, 21:22Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Armando Broja

Armando Broja është një prej futbollistëve më të kërkuar këtë verë, dhe më shumë nga çfarë pritej.

Është e qartë se Chelsea nuk është i interesuar ta mbajë sulmuesin shqiptar. Në fakt, ata janë aq të painteresuar sa e huazuan atë në janar. Pra, një largim duket i sigurt, dhe një e nga një ekipet po dalin në skenë.

Ka një interes të madh në Premier League, por edhe skuadrat italiane si AC Milan.

Kicker, një burim shumë i besueshëm në Gjermani, raporton sot se Wolfsburg është interesuar rreth Brojës. Ata thonë se gjithçka varet nga Ralph Hassenhuttl, trajneri që punoi me Brojën në huazim te Southampton disa vite më parë. Pasi e largoi Wolfsburg-un nga rënia këtë vit, ai tani po kërkon t'i ngrejë edhe më lart.

“Broja ishte paksa një zbulim për Southampton, duke shënuar rregullisht, pavarësisht se ishte një ekip i dobët dhe pas disa vitesh të vështira me dëmtim, një ribashkim mund të jetë ajo që ata të dy kanë nevojë”, shkruan gazeta gjermane.

Tashmë duket se po shndërrohet në telenovelë merkato për Brojën, pjesën e fundit të kësaj serie mbetet ta shohim.

Video