Rama takon presidentin Joe Biden në New York

22 Shtator 2022, 19:18Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Rama takon presidentin Joe Biden në New York

Kryeministri Edi Rama është takuar me Presidentin amerikan Joe Biden gjatë qëndrimit të tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kreu i qeverisë shqiptare ka publikuar në Facebook foton me Biden, të cilën e konsideron si “foton e ditës”.

Kryeministri Rama dhe Presidenti Biden janë të shoqëruar nga bashkëshortet e tyre, znj.Linda Rama dhe Zonja e Parë e SHBA-së, Jill Biden.

Kryeministri Edi Rama ndodhet në New York në kuadër të sesionit të 77- të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Video