Debati në studio/ Noka: Berisha u tentua të vritej me një grusht! Eni Vasili: Mos u bëj qesharak

8 Dhjetor 2022, 07:49Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Deputeti demokrat Flamur Noka thotë se ditën e djeshme ishte planifikuar eleminimi fizik i Sali Berishës.

Sipas Nokës, 31-vjeçari Gerti Shehu do e ekzekutonte Berishën me një grusht. Në këtë pikë, Noka pati kundërshti nga analisti Fatos Lubonja dhe moderatorja e emisionit Eni Vasili, e cila tha se “s’vdes njeriu nga një grusht”.

Por sipas Nokës diçka e tillë mund të ndodhë, duke marrë parasysh dhe moshën e Berishës.

Pjesë nga debati:

Flamur Noka: Ishte vendim për likuidim fizik.

Fatos Lubonja: Nuk e besoj me një grusht

Flamur Noka: Pse s’ke parë ti të vritet njeri me grusht?

Eni Vasili: Noka të mos bëhemi qesharak se s’ka vdekur njeri nga një grusht

Flamur Noka: Ndodh, duke patur parasysh moshën

Video