"Lulin dogjët?", deputetët demokratë i vunë flakën tavolinës së Bashës (Video)

20 Nëntor 2023, 12:14Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Lulzim Basha

Seanca e sotme plenare u mbyll mes kaosit, tymueseve dhe zjarrit. Ky i fundit u shkaktua nga tymueset që u hodhën nga deputetët e opozitës. 

Mirëpo, vendi ku ra zjarri ishte në tavolinën ku ulet deputeti dhe njëkohësisht, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Pas zjarrit, garda dhe deputetët e pranishëm nxituan që të shuanin flakët. 

Në sfond dëgjohen deputetët e opozitës të thonë:

Bardhi: Kartën e Lul Bashës prishën (Qesh) 

(Albana Vokshi qesh në sfond), deputetja: E Bashës është, leje.

Bardhi: Hajde se e Bashës është, s'ka gjë.


Edi Paloka: Lul Bashën dogjët?

Video