Në prag të ndeshjes të Kombëtares në Euro 2024, zbulohet historia e njohjes së Jasir Asanin me partneren

14 Qershor 2024, 15:24Lifestyle SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Jasir Asani me të dashurën

Në prag të ndeshjes të parë të Kombëtares Shqiptare në Euro 2024, futbollisti i kombëtares kuqezi Jasir Asani dhe partnerja e tij kanë folur për njohjen e tyre.

Historia e tyre u ngjan historive të epokës së sotme. E gjitha filloi me një follow në Instagram për t’u kthyer më pas në një dashuri të vërtetë.

“Dikur kam pasur një Instagram publik dhe Jasiri më ndiqte aty. Nuk e dija deri sa një ditë ai vendosi të më shkruajë dhe pse dëshira ime nuk ishte për t’iu përgjigjur. Mirëpo, ai nuk hoqi dorë dhe pse unë mendoja shpesh mos t’i ktheja më përgjigje”, tregoi Giota për “Kosovarja”, kur u pyet se si nisi gjithçka.

Sigurisht ajo e njihte më parë, që kur ai lunate për skuadrën e Partizanit dhe ajo shkonte në stadium si një tifoze e Tiranës.

“E njihja kur ka luajtur me ekipin e Partizanit dhe unë shkoja shikoja ndeshjet se kam qenë tifoze me Tiranën. Lidhja me një futbollist është po aq e bukur, por dhe pak e vështirë në të njëjtën kohë”, vijoi ajo.

Video