Pamje dramatike: I riu shqiptar del nga “shtëpia e barit” dhe kërcen çati më çati, e pëson keq në fund

28 Shtator 2023, 17:22Kosova&Bota SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
19-vjeçari shqiptar tenton të arratiset nga "shtëpia e barit"

Ky është momenti kur një i ri shqiptar ka tentuar të arratiset, teksa policia britanike ka bastisur banesën ku kultivohej kanabis.

Mediat britanike kanë kapur momentin dramatik kur shqiptari del nga dritarja e shtëpisë në Worcestershire dhe vrapon duke kërcyer nga njëra çati në tjetrën.

Pamje dramatike: I riu shqiptar del nga “shtëpia e barit” dhe
Shqiptari doli nga dritarja dhe tentoi të arratiset

Policia thotë se brenda banesës u gjetën 60 bimë që do të prodhonin kanabis me vlerë rreth 50 mijë paund.

Por tentativa e 19-vjeçarit shqiptar për t’u arratisur ka dështuar pasi policët kishin rrethuar të bllokun. Ai ka rënë në pranga vetëm pak çaste më pas.

Pamje dramatike: I riu shqiptar del nga “shtëpia e barit” dhe
19-vjeçari ra në pranga pak çaste më pas

Video