VIDEO/ Dalin PAMJET, si u arrestua kreu i kartelit të drogës 'BELLO' në Stamboll!

10 Nëntor 2023, 09:43Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Dritan Rexhepi

Dritan Rexhepi, kreu i kartelit të drogës Kompania Bello, i cili kishte hyrë në Turqi me pasaportë false, u kap gjatë një operacioni në Stamboll.

Ministri i Punëve të Brendshme Ali Yerlikaya tha se është konstatuar se Rexhepi ka hyrë në Turqi nga aeroporti i Stambollit me pasaportë kolumbiane të regjistruar në emrin e Benjamin Omar Perez Garcia.

Ministri Yerlikaya tha se është marrë masa për këtë zbulim. 

"Lufta jonë kundër tregtarëve të drogës dhe organizatave të krimit të organizuar do të vazhdojë të rritet me vendosmëri", shkruante ministri turk.

Video