Arrestohet "BARONI i DROGËS" në Turqi, shqiptari Dritan Rexhepi!

10 Nëntor 2023, 09:32Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Dritan Rexhepi

Porositi pengmarrjen dhe vrasjen e Jan Prengës, arrestohet, Dritan Rexhepi,Stamboll.

Dritan Rexhepi njihet si kreu i një karteli droge që transporton kokainë nga Amerika e Jugut drejt Evropës.

Ministri turk i Punëve të Brendshme, Ali Yerlikaya, tha se është konstatuar se Rexhepi ka hyrë në Turqi nga aeroporti i Stambollit me pasaportë kolumbiane të regjistruar në emrin e Benjamin Omar Perez Garcia.

 

Video