“Nuk të duam, je gylenist”! Përplasje në xhaminë ‘Dine Hoxha’, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës (VIDEO)

20 Shkurt 2024, 21:14Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Përplasje në xhaminë ‘Dine Hoxha’

Tensione brenda xhamisë ‘Dine Hoxha’ në Rrugën e Kajavës.

Besimtarët kanë ofenduar myftiun e Tiranës Laurent Lulin dhe kanë tentuar ta përzënë.

Sikurse duket në pamje, përplasja ka qenë e ashpër, ndërsa një lumë ofendimesh kanë vërshuar drejt myftiut.

“Gylenist, terrorist, nuk je myfti, je pushtues i pozicionit të myftiut, nuk të duam, je gylenist”, ishin shprehjet fyese ndaj myftiut të Tiranës./TCH

Video