Saga 'Beleri', kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës mbetet në burg!

18 Shtator 2023, 10:25Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në qeli Fredi Belerin, i akuzuar për shit-blerje votash.

Në këtë mënyrë, vendimi i sotëm i gjykatës rrëzon për herë të 6 kërkesën e Fredi Belerit për ndryshimin e masës së sigurisë.

Seanca e sotme u ndoq nga ambasadorja greke dhe kreu i PBDNJ, Vangjel Dule.

Një ditë më parë ishte dhe vetë kryeministri grek, Mitsotakis ai që kërkoi lirimin e Belerit, duke thënë se kjo çështje po hedh hije në marrëdhëniet mes dy vendeve.

Video