Elbasanllinjtë e zhvendosin hakmarrjen në Kosovë/ 23 vjeçari shtyp më makinë një person, historia e sherrit mes tyre?

25 Prill 2024, 10:06Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Ilir Osmani/ Sergio Jonuzi

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e djeshme në Pejë, ku ka humbur jetën një i ri nga Elbasani.

Fillimisht ngjarja u raportua si aksident, se një makinë kishte përplasur për vdekje një këmbësor. Po duket se nuk është ngjarje aksidentale por vrasje për hakmarrje.

Mes viktimës Ilir Osmani dhe autorit të dyshuar Sergio Jonuzi, të dy nga Elbasani ka pasur një konflikt të hershëm. Osmani kohë më parë i kishte djegur banesën Jonuzit, ky i fundit në shenjë hakmarrje ditën e djeshme e ka përplasur me makinë.

Mediat e Kosovës shkruajnë se personat në fjalë edhe në Shqipëri kanë pasur konflikte të hapura. Sakaq, policia ka arrestuar Jonuzin 23 vjeç, për veprën penale "vrasje e rende me qëllime hakmarrje".

Njoftimi i policisë:

Drejtoria Rajonale e Policis? n? Pej?, me datë 24.04.2024, rreth or?s 17:25 ?sht? njoftuar se n? rrugën “Agim Binak Qelaj” n? Pej?, fillimisht p?r nj? aksident trafiku, mes nj? veture dhe nj? k?mb?sori.

Policia menjëherë iu ?sht? përgjigjur vendit t? ngjarjes dhe pas hetimeve fillestare ?sht? kuptuar se nuk kemi t? b?jm? me aksident, pasi q? viktima ?sht? goditur me vetur? qëllimisht nga i dyshuari duke i shkaktuar plag? t? r?nda trupore.

Viktima ?sht? d?rguar n? Spitalin Rajonal n? Pej?, mirëpo i njëjti nuk ka mundur ti p?rballoj plag?t dhe nga ekipi mjek?sor ?sht? konstatuar vdekja e viktim?s: shtetas i republik?s s? Shqip?ris?

I dyshuari ka ikur nga vendi i ngjarjes duke e braktisur vetur?n n? nj? lokacion tjet?r.

Nj?sitet relevante t? Drejtoris? Rajonale t? Policis? n? Pej?, pas nj? pune intensive operativo hetimore, kan? arritur t? identifikojn? dhe arrestojn? personin e dyshuar: S.J. i lindur me 2001, Shtetas i Republikës s? Shqipërisë.

Personi i dyshuar pas intervistimit nga Hetuesit e Sektorit Rajonal, me urdh?r t? Prokurorit t? shtetit ndalohet p?r 48- or? p?r veprën penale “Vrasje e r?nd?”, nd?rsa trupi i pajet? i viktim?s d?rgohet n? institutin e mjek?sis? ligjore n? Prishtinë p?r obduksion.

Video