Legjenda Mike Tyson uron fitoren e boksierit shqiptar me simbolin e shqiponjës (VIDEO)

18 Nëntor 2023, 21:37Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Legjenda Mike Tyson uron fitoren e boksierit shqiptar me simbolin e shqiponjës

Boksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj ka arritur të fitojë titullin Ndërkombëtar WBC në peshën super të lehtë përballë Carlos Molina-s.

Ai triumfoi në një duel që zgjati deri në raundin e nëntë kur kundërshtari u mposht me “KO”

Në përfundim 29-vjeçari festoi duke ngritur flamurin kuq e zi ndërsa ndeshja u ndoq dhe u komentua nga legjenda e peshave të rënda në boks, Mike Tyson.

Madje ky i fundit përshëndeti Hadribeajn duke formuar me simbolin e shqiponjës me duar.

Hadribeaj e ka nisur karrierën e boksierit profesionist në vitin 2019 ndërsa mban mbi vete 16 fitore prej të cilave 6 me KO dhe asnjë humbje.

Pas rezultatit ka marrë falenderime të mbështetësve por edhe të kryeministrit Edi Rama që në profilin e tij në Facebook ka postuar momentin kur Tyson përshëndet me simbolin e shqiptarëve.

Video