Kombëtarja preu biletën për EURO 2024/ Zbuloni datën kur do të hidhet shorti për grupet

18 Nëntor 2023, 10:00Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Shqipëria barazoi ndaj Moldavisë 1-1 në stadiumin “Zimbru” duke siguruar pjesmarrjen për herë të dytë në histori në finalet e një Kampionati Europian.

Vetëm një pikë mjaftonte për të shkuar në “Gjermani 2024” dhe kuqezinjtë ja dolën më së miri, ashtu siç kanë bërë gjatë gjithë këtij edicionin kualifikues duke siguruar me plotë meritë finalet e Kampionatit Europianit në “Gjermani 2024”.

UEFA ka zbuluar edhe datën se kur do të hidhet shorti për grupet e Europianit dhe më 2 dhjetor, në orën 18:00 në Hamburg Shqipëria do të mësojë 3 kundërshtarët e saj në grup. Kujtojmë që kuqeznjtë do të jenë në vazon e 2-të që të projekton një short më të lehtë në letër.

Gjermania si pritëse është e vetmja që ka mësuar grupin pasi si zakonisht do të vendoset në Grupin A në pozitën e parë. Tre vende të tjera do të jenë bosh për ekipet që do t’ja dalin të fitojnë në fazën Play-Off si skuadrat e 3-ta më të mira.

Video