Incidenti! Kolumbiani godet shqiptarin te litarët, tifozët pushtojnë ringun dhe godasin boksierin e huaj (VIDEO)

18 Nëntor 2023, 21:06Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Pamje nga incidenti

Në Parkun Olimpik “Feti Borova” ndërsa po zhvillohej ndeshja mes Denis Nurja në peshën 71 kg, përballë kolumbianit Placido Ramirez ka ndodhur një incident i rëndë

Në një moment gjatë dyluftimit Nurja bie në ring dhe në një moment befasie kur Nurja qëndron te litarët kolumbiani e godet me grusht në fytyrë duke e rrëzuar në ring.

Në këtë moment rreth 30 tifozë futen në ring për të sulmuar me grushte kolumbianin.

Ndeshja u mbyll në mes dhe nuk ka asnjë fitues.


Pritet që në ring të zhvillohen edhe dy ndeshjet e tjera, ku më e rëndësishmja është ajo ku kampioni Nelson Hysa sfidon në ring Viktar Chvarkou për titullin WBC në eventin unik të “BS Boxing”.

Video