Arsenal i papërmbajtshëm, vendos rekord historik me fitoren ndaj United

22 Janar 2023, 20:00Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Arsenal i papërmbajtshëm, vendos rekord historik me fitoren ndaj United

Spektakël, gola dhe fitore e madhe e Arsenalit përballë Manchester United në “Emirates”. Skuadra e Mikel Artetës zhvilloi një ndeshje të madhe dhe në fund festoi me tifozët pas suksesit 3-2 ndaj “Djajve të Kuq”.

50 pikë dhe vendi i parë në renditje për Arsenalin pas fazës së parë, duke vendosur një rekord historik pikësh në gjysmën e një sezoni në Premier League.

Manchester City mbetet pesë pikë pas, ndërkohë që kampionët në fuqi kanë luajtur një ndeshje më shumë.

Arsenal i papërmbajtshëm, vendos rekord historik me fitoren ndaj

Video