VIDEO/ Dita e Çlirimit, homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë

29 Nëntor 2023, 12:15Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë

Politika është bërë bashkë ditën e sotme për të bërë homazhe në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit në Tiranë.

Duke festuar sot 79-vjetorin e çlirimit të vendit nga forcat italiane dhe gjermane, Kryeministri Edi Rama, Presidenti Bajram begaj, Kryeparlamentarja Lindita Nikolla kanë vendosur kurora me lule në ndër të dëshmorëve të Kombit.

Shqipëria përkujton sot më 29 Nëntor, 79-vjetorin e Çlirimit nga forcat fashiste italiane e gjermane. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, Ushtria Nacional Çlirimtare e Shqipërisë zhvilloi kryengritje të armatosur kundër okupimit të Shqipërisë.

Video