Ministria e Jashtme serbe uron Pavarësinë e Shqipërisë, ky është mesazhi

28 Nëntor 2023, 16:59Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Mesazhi i ministrisë së Jashtme serbe për 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

Ministria e Jashtme e Serbisë i është bashkuar dhjetra institucioneve diplomatike në Europë, për të uruar 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Ministria serbe shkruan në rrjetin social “X” se pret që të forcojë më tej marrëdhëniet miqësore mes dy vendeve dhe dialogun e ngushtë.

“Urimet tona më të sinqerta për kolegët tanë në Ministrisë së Jashtme shqiptare dhe për popullin e Shqipërisë me rastin e Ditës së tyre të Pavarësisë.

Ne mezi presim të forcojmë më tej marrëdhëniet tona miqësore dhe dialogun e ngushtë”, thuhet në mesazh.

Video