Apeli i dha vulën e PD-së Berishës, Stresi: Tropojanët që na kanë dalë kundër, të marrin lopët e të kthehen andej nga erdhën!

11 Qershor 2024, 15:31Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Sali Berisha/ Arkimed Lushaj

Pas dy viteve e gjysmë betejë me palëve, Gjykata e Apelit i ka lënë vulën e Partisë Demokratike Sali Berishës.

Gjykata nuk ka pranuar ankimin e Bashës, duke lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë të gjyqtarit Agron Zhukri.

Këngëtari i njohur Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si ‘’Stresi’’ dha një intervistë pasi gjykata e Apelit i dha vulën e PD-së, Sali Berishës.

Arkimed Lushaj: Është një thënie e vjetër që shtëpinë tënde nuk ta merr dot askush dhe nuk e zë dot askush. Të gjejnë vrimë e të futen komunistat me Erjona Veliajn, me Ed drogaxhiun e me gjithë këta këlysha komunistash. Vetëm një gjë e kam edhe për patriotët e mi tropojanë, që na dolën kundër, ti marrin lopët e delet e të kthehen andej nga erdhën. Ska gjë që na e merr shtëpinë tonë. Tropojanë që na kanë dalë kundër, të marrin lopët e të kthehen andej nga erdhën. Unë jam Arkimed Lushaj, berishian deri në vdekje, Do shihemi në protesta shumë shpejt.  

Video