Gjykata e Apelit do shtyjë vendimin për vulën e PD

11 Qershor 2024, 11:08Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Seanca gjyqësore

Gjykata e Posaçme e Apelit ka nisur në orën 10:00 shqyrtimin e ankimit mbi fatin e përkatësisë së Partisë Demokratike. “Rithemelimi” përfaqësohet në gjyq nga Ivi Kaso, Oerd Bylykbashi dhe Ledina Mandia e ndërsa Lulzim Basha, përfaqësohet nga avokatët Rezart Kthupi dhe Indrit Sefa.

Përfaqësuesit e Berishës, kërkojnë nga trupa gjykuese mos pranimin e ankimit të bërë nga Enkelejd Alibeaj, pasi sipas tyre nuk janë palë në proces. 

Teksa gjykata është tërhequr për vendim, burime për Top News pohojnë se vendimi do të shtyhet për një datë tjetër.

Video