Tifozët shqiptarë mbushin me euro artistin e rrugës në Dortmund. Ja pse (VIDEO)

14 Qershor 2024, 23:40Lifestyle SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Tifozët shqiptarë mbushin me euro artistin e rrugës në Dortmund

Një artist rruge në Dortmund ka vendosur që të vizatojë në tokë të gjithë flamujt e ekipeve pjesëmarrëse në "Euro 2024".

Tifozët që kalojnë pranë punimeve të këtij artisti vendosin euro te flamuri i vendit të tyre dhe më tepër euro kishte te flamuri shqiptar.

Nesër, në Dortmund, Shqipëria do të luajë ndeshjen e parë të grupit, ndaj Italisë, në orën 21:00.

Video