Policia e Kosovës: Tre serbë të vrarë, sekuestrohen armë dhe municione

24 Shtator 2023, 17:07Kosova&Bota SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Foto ilustruese / Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka konfirmuar tre serbë të vrarë në veri të vendit.

Policia thotë gjithashtu se gjatë kontrolleve, në një banesë të përdorur prej terroristëve serbë janë zbuluar sasi të mëdha armatimesh dhe municione.

Ndërsa në Rudare, gjatë kontrolleve në rrugë, janë ndaluar katër persona pasu u janë gjetur radiomarrës.

Situata vijon të jetë e tensionuar, thotë policia e Kosovës.

 

Shenim: Artikulli eshte perditesuar dhe informacioni eshte saktesuar pas kontrollit te saktesise ne Facebook referiar nga Kallxo.com

 

Video