Vendosnin baste sportive nëpërmjet celularëve, pranga 4 personave në Tiranë

12 Shkurt 2024, 09:13Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Katër persona janë arrestuar në Tiranë në kuadër të operacionit policor të koduar “Eleven day”.

Ata u vunë në pranga pasi ushtronin veprimtarinë e jashtligjshme të vendosjes së basteve sportive, nëpërmjet aparateve celulare.

Gjatë kontrolleve të ushtruara në disa subjekte në Kombinat, u konstatuan këta shtetas, në celularët e të cilëve, shërbimet e Policisë gjetën faqe dhe linqe që shërbenin për vënien e basteve sportive.

Në cilësinë e provës materiale, u sekuestruan 4 celularë që shërbenin për këtë veprimtari të paligjshme.

Vendosnin baste sportive nëpërmjet celularëve, pranga 4 personave

Video