E rëndë në Tiranë/ E reja vetëvritet pasi i publikuan foto intime në rrjetet sociale, arrestohet 39-vjeçari në Kamëz (EMRI)

12 Shkurt 2024, 08:48Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një 27-vjeçare është hedhur nga kati i katërt i banesës pasi një 39-vjeçar i kishte publikuar fotot intime.

Fillimisht ngjarja u raportua sikur e reja kishte rënë nga kati i katërt i ballkonit të banesës ku jetonte me qira, por ngjarja merr një tjetër kthesë.

Policia ka arrestuar 39-vjeçarin Altin Çoku.

Njoftimi i plotë

I publikoi një foto intime një 27-vjeçareje, e cila për këtë shkak dyshohet se u vetëhodh nga tarraca e katit të katërt dhe për pasojë humbi jetën, kapet dhe vihet në pranga 39-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, nisur nga dyshimet e krijuara mbi ngjarjen e ndodhur më datë 10.02.2024, në rrugën "Teuta", ku u vetëhodh nga tarraca e katit të 4-t, një shtetase, e cila si pasojë e dëmtimeve të marra humbi jetën, kanë vijuar veprimet hetimore të thelluara, në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për të bërë të mundur zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.     

Në vijim të veprimeve hetimore të kryera, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 5 bënë ndalimin me iniciativë të shtetasit:       

- Altin Çoku, 39 vjeç, për veprën penale "Shkaktimi i vetëvrasjes". 

Ky shtetas dyshohet se ka publikuar një foto intime të 27-vjeçares, e cila dyshohet se për këtë shkak është vetëhedhur nga tarraca e katit të 4-t dhe si pasojë e dëmtimeve të marra, ka humbur jetën.     

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Video