Publikohet VIDEO e vr*sjes së SHQIPTARIT në burgun grek!

10 Korrik 2024, 12:55Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Alfons Doçi

Publikohen pamjet nga përleshja e ashpër e ndodhur në burgun grek në fund të qershorit, ku u vra me thikë shqiptari, Alfons Doçi.

Nga sherri mbeti i plagosur dhe një shqiptar tjetër.

Në videon e siguruar nga VoxNews shihet momenti kur dy të burgosur i afrohen Doçit dhe e sulmojnë më thikë.


Në grupin e të dënuarve që përplasen mes tyre ishte edhe Laert Haxhiu, i cili disa ditë më vonë u ekstradua me urgjencë në Shqipëri.

35-vjeçari ishte dënuar për dy vrasje.

Në vitin 2017, Doçi  raportohet se kishte vrarë një biznesmen në Atikën Perëndimore gjatë një grabitjeje dhe pak kohë më vonë një të moshuar, gjithashtu gjatë një grabitjeje.

Në vitin 2018, gjatë transferimit në Kretë, ai u arratis nga anija dhe u arrestua dy ditë më vonë në një shtëpi në Nea Filadelfia.

Video