Riaktivizohet vatra e zjarrit në Muzinë, po përhapet drejt tre fshatrave

10 Korrik 2024, 12:06Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Foto ilustruese / Zjarrfikese në Gjirokastër

Është riaktivizuar ditën e sotme vatra e zjarrit në Muzinë, duke përfshirë një masiv të madh pyjesh dhe shkurre.

Zjarri vijon ende i vrullshëm në majë të malit në zonën Muzinë, Pecë dhe Kakodhiq.

Ndërhyrja në këtë zonë është e vështirë edhe për shkak të terrenit të thyer.

Video