Arrestohet vëllai i ish-deputetit, Rrahman Rraja!

10 Korrik 2024, 13:00Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Xhelal Rraja

Policia ka vendosur në pranga Xhelal Rrajën i njohur si "Çaku", vëllain e ish-deputetit të PS-së, Rrahman Rraja.

Vijon...

Njoftimi i policisë:

Pas një pune të mirëfilltë hetimore, është bërë e mundur kapja e shtetasit në kërkim Xh. Rr.

Xh. Rr. ishte shpallur në kërkim, pasi gjykata i kishte caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, në vijim të operacionit “Revanshi”, për pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal dhe për sigurim të kushteve për të kryer vrasje.

Kush është Xhelal Rraja, kundërshtar i Vis Martinajt e Arben Ndokës:

Xhelal Rraja u shpall në kërkim pas finalizimit nga SPAK të asaj që njihet me emrin operacional “Metamorfoza nr. 3.“, ku u nxorën 50 urdhër arreste për persona nga 7 grupe kriminale.

Në mesin e ngjarjeve të shumta kriminale që u zbuluan nga hetimet e SPAK, ishte edhe një plan për vrasjen e Arben Ndokës, për të cilën konsiderohet si organizator Durim Bami dhe SPAK thotë se është ndihmuar nga Endrit Dokle, Xhelal Rraja dhe disa persona të tjerë. Në komunikimet në “Sky”, rezultoi se ata ofronin shuma të majme parash për kryerjen e atentateve që shkonin më shumë se 1 milion Euro.

Xhelal Rraja po ashtu ishte në kërkim edhe për ngjarjen e ndodhur në Korrik të 2023, ku bashkë me anëtarë të tjerë të fisit Rraja dhunuan dy kushërinjtë Bilbil dhe Jashar Maja, për guroren e Fushë-Krujës.

Video