Festa kuqezi deri në mesnatë, ja flamuri gjigant që do shpaloset në stadiumin "Air Albania" (VIDEO)

20 Nëntor 2023, 17:44Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Flamuri shqiptar që do shpaloset sot në "Air Albania"

Një flamur gjigant pritet të shpaloset sot në stadiumin "Air Albania" ku Shqipëria do të luajë ndeshjen e fundit të kualifikueseve në Euro 2024 me ishujt Faroe.

Flamuri gjigant kuqezi na sjell në mende ndeshjen historike të kombëtares shqiptare kur mposhti Greqinë me rezultatin 2-1, menjëherë pasi fqinjët tanë kishin dalë fitues të Kampionatit Europian në atë kohë.

Gjithashtu programi i kombëtares parashikon festë në sheshet kryesore të Tiranës, dhe spektakël fishekzjarresh deri në orën 24:00.

Festa kuqezi deri në mesnatë, ja flamuri gjigant që do shpaloset
Programi i festës së kombëtares shqiptare

Video