Aksident i rëndë në Fushë-Krujë/ Mjeti del nga rruga, humb jetën 50-vjeçari

21 Mars 2023, 07:37Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Një aksident i rëndë është regjistruar orët e para të mëngjesit në Fushë-Krujë e për pasojë ka ndërruar jetë një Luan Lukaj 50-vjeç.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 03:00 në aksin Fushë Krujë-Milot, drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin dhe mjeti ka dalë nga rruga e është përplasur me mbrojtëset anësore.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë një prej pasagjerëve, ndërsa të plagosur kanë mbetur edhe pasagjerët e tjerë, si edhe drejtuesi i mjetit.

Mjeti tip 'Benz' me të cilin po udhëtonin rezulton në pronësi të Juljan Kaxhi Kocja. Shkak i shpejtësisë dyshohet të ketë qenë shpejtësia tej normave, por grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut.

Video