VIDEO/ Shikoni startin shokues në garën e Formula 1, flamur i kuq i menjëhershëm në Monako

26 Maj 2024, 18:56Sport SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Gara e GP-së në Monako është ndalur menjëherë për shkak të një flamuri të kuq.

Gara zgjati vetëm disa kthesa për shkak të një aksidenti midis Magnused dhe Perez  me Hulkenberg të përfshirë.

Pas kthesës së parë dhe në vijën e parë, Magnusen dhe Perez prekën njëri-tjetrin, me shoferin meksikan që goditi murin dhe humbi kontrollin e makinës së tij, pastaj goditi edhe shoferin tjetër të Has Hulkenberg.

Faji duket se i përket pilotit danez, me një manovër të rrezikshme që bëri që Red Bull të humbiste kontrollin dhe më pas të përplasej me murin. Për fat të mirë të gjithë drejtuesit mbetën të padëmtuar, megjithëse makina e Perez u shkatërrua totalisht.

Video