Rama paralajmëroi fashat për energjinë, reagon Tabaku: Fitove zgjedhjet dhe po rrit çmimin

25 Maj 2023, 17:48Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Edi Rama dhe Jorida Tabaku

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar në lidhje me deklaratën e kryeministrit Edi Rama në Parlament për rikthimin e diskutimit për fashat e energjisë.

Në një postim në rrjetet sociale, Tabaku shprehet Tabaku  se pasi fitoi zgjedhjet, kryeministri po sheh rritjen e energjisë me për 95% të shqiptarëve.

“Kryeministri pasi kaloi lumin e zgjedhjeve lokale ndjehet i sigurt për të kaluar rritjen e çmimit të energjisë për 95% të shqiptarëve. Ironike! Nga vjet çmimi energjisë veç ka rënë! Të gjithë flasin për diversifikim portofoli të energjisë, qeveria flet për rritje çmimi! Qeveria e pakicës!”, ka shkruar ajo.

Video