FOTOLAJM/ Berisha gjen zgjidhjen për të mbajtur fjalimin para qytetarëve

6 Dhjetor 2022, 10:44Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Janë zbuluar detaje nga protesta e paralajmëruar nga PD me në krye Sali Berishën. Ndërkohë që samiti i BE ka nisur, opozita po bëhet gati për të dalë në shesh. Siç është njoftuar protesta do të mbahet në orën 12:00.

PD është përgatitur për çdo ‘skenar’ dhe ka bërë gati një regji lëvizëse që do të përdoret gjatë protestës. Siç shihet në foto PD ka instaluar në një mjet mikrofonë dhe autopolantë për çdo rastë nëse do u duhet të lëvizin.

Fillimisht u tha se protesta do të mbahet në Bulevardin “Dëshorët e Kombit”, zonë që tashmë është blinduar nga policia. Mbetet për t’u parë se ku do të zhvillohet proteta.

Video