EMRAT: Lulzim Basha përjashton 11 deputetë nga Grupi Parlamentar i PD-së

28 Shtator 2023, 13:02Politikë SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vepruar me dorë të hekurt ndaj grupimit të deputetëve të Rithemelimit, mbështetës të Sali Berishës.

Lulzim Basha ka përjashtuar nga grupi Parlamentar i PD-së deputetët Ina Zhupën, Isuf Çelën, Asllan Dogjanin, Edi Palokën, Kastriot Pirolin, Lindita Metaliajn, Ludovik Hasanaj, Bujar Leskajn, Sorina Kotin dhe Tomor Alizotin.

Video