Ukraina “fiton” Europianin e tifozeve në tribuna, bukuroshet ukrainase marrin vëmendjen e të gjithëve

21 Qershor 2024, 22:02Lifestyle SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Tifoze e Ukraines

Ukraina ka arritur fitoren e parë në Euro 2024 teksa ka mposhtur 2-1 Sllovakinë.

Futbollistët përfaqësojnë vendin e tyre që është në luftë me Rusinë dhe çdo fitore u dedikohet atyre që luftojnë në shtëpi.

Por jo pak vëmendje kanë tërhequr edhe tifozët në tribuna.

Bukuroshet kanë pushtuar mediat ndërkombëtare me pamjen e tyre të cilët njëzëri thonë se Ukraina ka tifozerinë më të bukur.

Video