Mblodhi në kohë rekord 190 mijë dollarë për vajzën e sëmurë, Aleks Visha shokon ndjekësit: Nëna e Arbër Hajdarit vuan nga ...

29 Shtator 2023, 11:43Lifestyle SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Aleks Visha dhe Arbër Hajdari me nënën e tij

Platforma "TikTok" perveç përdorimit për të ndarë video qesharake, përdoret nga personazhet e njohur për të mbledhur para për bamirësi.

Mbrëmjen e së enjtes, ka qenë tiktok-eri Aleks Vishaj, i cili ka grumbulluar në kohë rekord 190 mijë dollarë, për rastin e një vogëlusheje, të cilën e kishte marrë përsipër Arbër Hajdari me fondacionin e tij.

Por gjatë videos live, Aleksi zbuloi se nëna e Arbër Hajdarit në fakt vuan nga sëmundja e rëndë, si kanceri.

"Unë e kam marr vesh se plaka jote ka kancer. Ma ke thënë. E bënë këtë punë për familjen tënde, e bënë për një gjë, punët e tua janë. Por ti na ndihmon diku vëlla", i drejtohet Aleksi Arbrit, i cili zgjedh të mos reagojë.

Video