VIDEO: Sulm masiv me dronë mbi Izrael

12 Prill 2024, 20:16Kosova&Bota SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Sistemi Iron Dome i izraelit intercepton sulmin me dronë

Një sulm masiv me dronë kamikaz është duke ndodhur këtë mbrëmje në veri të Izraelit.

Sipas raportimeve paraprake, “shiu” i dronëve është lëshuar nga kufiri me Libanin, dyshohet nga militantët e Hezbollahut, në drejtim të veriut të Izraelit në Galilee Panhandle.

Nga pamjet në rrjetet sociale dëgjohen sirenat e alarmit si dhe raketat e sistemit mbrojtës “Kupola e Hekurt” që interceptojnë një numër të madh dronësh.

Video