Situata pas sulmit në veri, Haradinaj mbledh me urgjencë kryesinë e partisë

27 Shtator 2023, 17:03Kosova&Bota SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Kryetari i AAK, Ramush Haradinaj

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar se do të mblidhet kryesia e partisë ditën e sotme në orën 18:00.

Në njoftimin për mediat bëhet me dije se rend i ditës së kësaj mbledhjeje do të jetë situata e sigurisë në vend.

“Pas përfundimit mbledhjes, në ora 19:00 kryetari Ramush Haradinaj do t’i adresohet mediave”, thuhet në njoftim.

Më herët gjatë ditës së sotme, kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj u takua me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa tha se sulmi në veri të Kosovës është qartësisht terrorist dhe shtoi se situata vijon të mbetet e rrezikshme.

Video