Aksident i rëndë në Turqi me 10 të vdekur e 39 të plagosur! Autobusi përplaset me një kamion dhe dy makina

26 Maj 2024, 22:49Kosova&Bota SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Aksident i rëndë në Turqi

Të paktën 10 persona u vranë dhe 39 të tjerë u plagosën në Turqinë jugore kur një autobus ndërqytetës u përplas me tre automjete të tjera në një autostradë qendrore, tha ministri i Brendshëm Ali Gerlikaya.

Autobusi , i cili po udhëtonte nga Dijarbak?r për në Stamboll, u përplas me një kamion dhe dy automjete të tjera në rajonin Tarsus pranë qytetit mesdhetar të Mersinit, tha ministri në një postim në X.

Qeveria theksoi se ka nisur një hetim për shkaqet e sakta të aksidentit.

Video