Sulm i përgjakshëm në një supermarket, një person vret 10 vetë dhe më pas veten

23 Nëntor 2022, 07:44Kosova&Bota SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Sulmi në SHBA

Të shtëna me armë janë raportuar në SHBA. Një person ka vrarë të paktën 10 persona në një  dyqan në Walmart në Chesapeake, në Virxhinias.

Bëhet me dije se autori ka qëlluar gjithashtu menaxherin  e dyqanit dhe më pas ka qëlluar veten.

Senatorja e Virxhinias, Louise Lucas tha se ngjarja është shumë e rëndë, duke shtuar: “zemërthyer” nga “të shtënat masive të fundit në Amerikë”.

Ende nuk dihet shkaku i kësaj ngjarje të rëndë, ndërsa një oficer policie bëri me dije se autoritetet ndodhet në vendin e ngjarjes për të zbardhur më shumë detaje.

Video