"TEMPULLI"/ Gjykata lë në burg 9 të akuzuarit në Elbasan, mes tyre edhe “Ujku i Cërrikut”!

18 Shtator 2023, 13:48Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX
Ujku i Cërrikut

Gjykata ka vendosur masë "Arrest me burg" për të arrestuarit në kuadër të operacionit "Tempulli" në Elbasan. 

Emrat e të arrestuarve në Elbasan:

1.       Stiven Faqolli

2.       Gildi Ballolli

3.       Mikel Poçi

4.    Saimir Rexhepi (Ujku i Cërrikut)

5.       Francesko Braho

6.      Endrit Kovaçi

7.       Ervis Duzha

8.       Saimir Hysa, polici

9.       Rapi Malaj

Megaoperacioni “Tempulli” është kryer pas një hetimi 7 mujor intensive nga Policia e Shtetit me qëllim parandalimin e shitjes së drograve pranë komuniteteve shkollore që vendosin në rrezikshmëri fëmijët dhe adoleshentët.

Operacioni përfshiu disa qytete të Shqipërisë të cilët janë ndërlidhur në përfshirjen e shit-blerjeve të lëndëve narkotike.

Si rezultat i operacionit u goditën 23 grupe kriminale dhe u vunë në pranga mbi 200 persona. Priten ende arrestime të tjera në vijim.

Video