Temperaturat do në zbresin deri në -2°C, si parashikohet moti për sot!

19 Nëntor 2023, 07:52Aktualitet SHKRUAR NGA REDAKSIA VOX

Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të pakta.

Temperaturat minimale do të luhaten nga -2 deri në 7 gradë C. Ndërsa temperaturat maksimale parashikohen nga 6-9 gradë C në veri.

Në zonat e ulëta dhe pranë bregdetit temperaturat do të luhaten nga 14-16 gradë Celsius.

Era do të jete me drejtim veri – perëndim me shpejtësi 10-15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 6-7 ballë në det të hapur.

Video